جزئیات مهم درباره انتقال سهام عدالت متوفیان

به گزارش مجله یافان، خبرنگاران : آمارها از فوت بیش از دو میلیون و 500 هزار دارنده سهام عدالت طی 10 سال گذشته خبر می دهند و ورثه این افراد اقداماتی را انجام دهند تا فرایند انتقال سهام فرد متوفی طی و سهام منتقل شود.

جزئیات مهم درباره انتقال سهام عدالت متوفیان

به گزارش مجله یافان به نقل از ایسنا، پس از آزادسازی سهام عدالت، انتقال سهام عدالت متوفیان به ورثه آن ها اهمیت بیشتری یافت و طبق وعده مسئولان قرار است تا پایان تابستان امکان واگذاری سهام عدالت مالکان فوت شده ایجاد شود. بر این اساس سامانه های موجود در شرکت سپرده گذاری باید به سامانه های قوه قضاییه، دادگاه و سازمان خصوصی سازی ارتباط پیدا کند.

این مباحث درحالی مطرح می شود که باید خواسته ورثه از طریق سازمان خصوصی سازی به قوه قضاییه و بعد به شرکت سپرده گذاری مرکزی منتقل شود. درواقع یک نفر از ورثه باید از سایر اعضا وکالت بگیرد و درخواست مورد نظر را به دادگاه ارائه دهد، دادگاه به نیابت حکم را صادر می کند. حکم به شرکت سپرده گذاری مرکزی انتقال می یابد و افراد به عنوان ورثه شناسایی می شوند.

ورثه بهتر است قبل از اینکه اطلاعات آنها به شرکت سپرده گذاری برسد، حتما فرایند احراز هویت الکترونیکی و سجامی شدن را سپری کنند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 4 آبان 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 552

به "جزئیات مهم درباره انتقال سهام عدالت متوفیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات مهم درباره انتقال سهام عدالت متوفیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید