تغذیه مناسب شب های امتحان چیست؟

به گزارش مجله یافان، یک متخصص تغذیه، با توجه به نزدیکی فصل امتحانات دانش آموزان و دانشجویان، به ارائه نکات تغذیه ای این ایام پرداخت.

تغذیه مناسب شب های امتحان چیست؟

به گزارش مجله یافان، احمدرضا درستی، متخصص تغذیه در مصاحبه با مهر گفت: با نزدیک شدن به فصل امتحانات توجه به چند فاکتور اصلی و مهم برای بهبود عملکرد مغز برای دانش آموزان و دانشجویان مورد توجه قرار می گیرد؛ به طور کلی رعایت سه فاکتور خواب مناسب، فعالیت ورزشی خوب و تغذیه سالم ازجمله مواردی است که می تواند به بهبود عملکرد فرد در زمان امتحانات کمک شایانی کند.

این متخصص تغذیه اظهار کرد: در ابتدا باید گفت خواب مناسب اولین نکته ای است که می تواند کارایی مغز را تا حدود زیادی بهبود بخشیده چراکه اگر خواب فرد مناسب نباشد یادگیری مغز کاهش یافته و فرد علی رغم مصرف مواد غذایی مناسب و مغذی از ویتامین ها باز هم نمی تواند به خوبی فعالیت داشته باشد چراکه با انجام این کار فرد به شکل ناخواسته تمام خون را به دستگاه گوارش فرستاده و بدین ترتیب مغز کارایی خود را از دست می دهد.

وی عنوان کرد: به رغم باور غلط افراد مبنی بر مصرف غذاهای سنگین و بهبود عملکرد مغز باید گفت تغذیه دانش آموزان و دانشجویان باید متعادل باشد برای مثال فرد فقط با خوردن ماهی یا مغزدانه ها نمی تواند جوابگوی فعالیت مناسب خود باشد چراکه مصرف تمام مواد غذایی مغذی در کنار یکدیگر می توانند به بهبود کارایی مغز کمک کنند.

درستی بیان کرد: تغذیه مناسب یعنی بهره مندی از سه وعده اصلی غذایی به همراه میان وعده پیش از ظهر و قبل از خواب توجه به این نکته حائز اهمیت است که وعده صبحانه به هیچ عنوان در زمان امتحانات نباید حذف شود.

این متخصص تغذیه تاکید کرد: مصرف ماهی، مغزدانه ها یا مکمل هایی مثل امگا 3، بادام زمینی، گردو به خصوص در وعده صبحانه، نان سبوس دار، عسل، خرما، تخم مرغ و مصرف دو تا سه لیوان شیر و لبنیات در کنار رعایت نکات ذکر شده سبب کارایی مناسب مغز شده و به این ترتیب فرد می تواند عملکرد بسیار خوبی در زمان امتحانات داشته باشد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 744

به "تغذیه مناسب شب های امتحان چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغذیه مناسب شب های امتحان چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید