تشکل های دانشجویی در شرایط کرونایی ظرفیت فضای مجازی را جدی بگیرند

به گزارش مجله یافان، دبیر واحد تشکیلات جامعه اسلامی دانشجویان گفت: فضای مجازی در حال حاضر یک پتانسیلی است که ما باید آن را به فعل برسانیم و این هم مستلزم نظام مندی، سازمان مندی و هدف گذاری دقیق است.

تشکل های دانشجویی در شرایط کرونایی ظرفیت فضای مجازی را جدی بگیرند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

تقی زاده، دبیر واحد تشکیلات جامعه اسلامی دانشجویان در تبادل نظر با خبرنگار دانشگاه مجله یافان، پیرامون ادامه فرایند حیات تشکیلات با وجود شرایط کرونایی گفت: شرایط کشور در چند ساله اخیر به شکلی بوده است که فعالیت تشکل ها بسیار سخت بود و سال جاری هم به خاطر شرای ویژه در کشور سخت تر هم شده است. اثرگذاری که در تشکل ها رخ می دهد، معمولا به صورت ارتباط گیری فیزیکی و چهره به چهره است؛ اما کرونا موجب شده که این فضا سخت تر گردد و ما این بحث فعالیت فیزیکی را از دست بدهیم.

وی اضافه نمود: تشکل های دانشجویی با وجود این شرایط باید برنامه ریزی هایی داشته باشند که بتوانند باز هم موثر باشند و با توچه به اینکه ممکن است تا سرانجام سال تحصیلی بعدی نیز با کرونا دست و پنجه نرم کنیم، بهتر است فعالیت هایمان را طوری سازماندهی کنیم که بتوانیم فضای مجازی را بیشتر تقویت کنیم.

دبیر تشکیلات جامعه اسلامی دانشجویان شرح داد: فضای مجازی در کشورمان فضای گسترده ای است که بسیاری از فعالیت ها در آن رخ می دهد و تشکل های دانشجویی نیز باید همتی نمایند و برنامه های خود را در این فضا طوری سازماندهی نمایند که بتوان از این فضا بیشتر استفاده نمایند؛ یعنی در واقع مهمترین جایی و مهمترین راهی که ما می توانیم با استفاده از آن برنامه های خود را پیش ببریم، همین فضای مجازی است. پس تشکل ها باید یک نظام بندی و سازماندهی بر روی این گونه فعالیت ها داشته باشند به صورتی که برای مخاطب جذابیت داشته باشد.

وی گفت: مسئله دیگری که اهمیت دارد، شناسایی مخاطب است که آن هم مستلزم این است که افراد تشکلی فضای دانشگاه خود را رصد نمایند و افرادی که در فضای مجازی مستعد به فعالیت تشکلی می بینند را جذب نمایند و محتوا هایی را فراوری نمایند چه در فضای دانشگاه و چه در فضای رفاقتی که بین دانشجویان وجود دارد توزیع نمایند که بتوانند از این طریق تاثیرگذاری خود را در بین دانشجویان داشته باشند.

تقی زاده توضیح داد: در حال حاضر بهترین راه این است که بتوانیم فعالیت های خود را طوری سازماندهی کنیم که در فضای مجازی بتوانیم حرفی برای گفتن داشته باشیم؛ فضای مجازی در حال حاضر یک پتانسیلی است که ما باید آن را به فعل برسانیم و این هم مستلزم نظام مندی و سازمان مندی و هدف گذاری دقیق و بلند مدت و کوتاه مدت و میان مدت است که تشکل ها می بایست این سه مقوله را حتما مدنظر خود داشته باشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مهر 1399 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 527

به "تشکل های دانشجویی در شرایط کرونایی ظرفیت فضای مجازی را جدی بگیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکل های دانشجویی در شرایط کرونایی ظرفیت فضای مجازی را جدی بگیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید