ترافالگار گروپ: با توجه به آراء مخفی ترامپ پیروز انتخابات است

به گزارش مجله یافان، استراتژیست و متخصص نظرسنجی گروه ترافالگر که در سال 2016 نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را پیش بینی کرده بود، گفت با توجه به آراء مخفی، به ا حتمال زیاد دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا پیروز می شود.

ترافالگار گروپ: با توجه به آراء مخفی ترامپ پیروز انتخابات است

به گزارش گروه بین الملل مجله یافان، رابر کاهیلی استراتژیست و متخصص سنجش افکار عمومی گروه ترافالگار در گفتگو با شبکه فاکس نیوز شرح داد که با توجه به آراء مخفی، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا احتمالاً در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر 2020 (13 آبان) پیروز می شود.

بنا بر گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیل، نظرسنجی گروه ترافالگار در سال 2016 نشان داده بود که ترامپ در ایالات کلیدی پنسیلوانیا و میشیگان پیشتاز است و این در شرایطی بود که نتایج دیگر مؤسسات نظرسنجی نشان می داد که هیلاری کلینتون نامزد دموکرات ها پیشتاز است و در نهایت ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2016 در هر دو ایالت نامبرده و ویسکانسین پیروز شد و به اولین نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در چندین دهه تبدیل شد که توانسته در این سه ایالت کلیدی پیروز شود.

کاهیلی با اشاره به آراء الکترا کالج (مجمع گزینندگان) و اینکه هر نامزد انتخابات برای ورود به کالخ سفید به 270 الکترال کالج نیاز دارد، گفت: پیش بینی می کنم که رئیس جمهور (ترامپ) با حداقل 270 الکترال کالج پیروز می شود و احتمالاً با توجه به میزان بزرگی آراء مخفی این آراء الکترال کالج به طور چشمگیری افزایش می یابد.

وی ادامه داد: آنچه متوجه شده ایم این است که نظرسنجی ها، عمدتاً آراء مخفی ترامپ را نادیده گرفته اند. یک حس شفاف و روشن بین محافظه کاران و افرادی که طرفدار رئیس جمهور هستند وجود دارد و آن این است که تمایل ندارند به راحتی عقاید خود را به اشتراک بگذارند. این افراد برای شرکت در نظرسنجی ها تردید بیشتری دارند و بنابراین اگر نتوانید این مسئله را جبران و برطرف کنید، به پاسخ های درستی از سوی آن ها نمی رسید.

طبق این گزاش، شماری از سازمان های خبری، با توجه به پیشتازی بایدن در نظرسنجی های ملی و بیشتر نظرسنجی های ایالات کلیدی، وی را بعنوان گزینه محبوب در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری نوامبر 2020 آمریکا می بینند.

وب سایت فایو ترتی ایت پیش بینی کرده است که بایدن با شانس 88 درصد در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز می شود و این در حالی است که در 20 اکتبر 2016، این وبگاه برای هیلاری کلینتون، 87 درصد شانس پیروزی قائل شده بود.

طبق این گزارش، بایدن در حال حاضر در شاخص نظرسنجی ریل کلیر پالتیکس در ایالات کلیدی کارولینای شمالی، فلوریدا، آریزونا، اوهایو، میشیگان و پنسیلوانیا با اختلاف چهار درصد و حمایت 49.2 درصدی از ترامپ با حمایت 45.2 درصدی رأی دهندگان آمریکایی، جلوتر قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 611

به "ترافالگار گروپ: با توجه به آراء مخفی ترامپ پیروز انتخابات است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترافالگار گروپ: با توجه به آراء مخفی ترامپ پیروز انتخابات است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید