بیش از 30 هزار نظامی آمریکایی از 2001 تا به امروز خودکشی کرده اند

به گزارش مجله یافان، نتایج تحقیقات در دانشگاه براون آمریکا نشان می دهد، تعداد نظامیان آمریکایی که از سال 2001 دست به خودکشی زده اند، بیش از 30 هزار تن است.

بیش از 30 هزار نظامی آمریکایی از 2001 تا به امروز خودکشی کرده اند

به نقل از خبرگزاری آناتولی، این تحقیق نشان میدهد که جنگ علیه ترور آمریکا که بعد از حملات یازده سپتامبر 2001 به راه افتاد، به خودکشی 30 هزار و 177 نظامی آمریکایی منجر شده است و این آمار برای حین نام نویسی برای خدمت یا بعد از خدمت آنهاست.

توماس هووارد سوت، نگارنده این تحقق با انجام مقایسه تاکید کرد که از آن زمان تنها 7057 مورد مرگ حین نبرد در ارتش آمریکا ثبت شده است.

در این مطالعه تاکید شد که آمار خودکشی نظامیان آمریکایی ممکن است بالاتر هم باشد چرا که وزارت کهنه سربازان که مساله خودکشی را در میان نیروها پیگیری میکند، به اتفاقات رخ داده برای نیروهای ذخیره ارتش یا نیروهای گارد ملی که اغلب در فوریت ها به کار گرفته میشوند، توجهی ندارد.

تحقیق مذکور تاکید دارد که با وجود کاهش عملیاتهای جنگی در افغانستان، نرخ خودکشی در میان نظامیان در سال های اخیر افزایش نشان داده است.

تعداد تلفات نظامیان آمریکایی از 2007 به شکل چشمگیری کاهش نشان می دهد اما تعداد خودکشی نظامیان در 2012 به اوج خود رسید و در سه سال گذشته هم بدترین میزان خودکشی متوالی سال به سال در میان نیروهای فعال از سال 2001 تا به امروز مشاهده شده است.

محقق دانشگاه براون می گوید هیچ عاملی را نمیتوان علت خودکشی دانست، جز اینکه تکه های پازل را کنار هم گذاشت و تنها از طریق آن مساله را درک کرد. اما او به افزایش استفاده از بمبهای از راه دور اشاره کرد که صدمات مغزی شدیدی به همراه می آورند.

او همچنین گفت که پیشرفتهای پزشکی به نظامیان آمریکایی اجازه میدهد به میادین نبرد بازگردند، آن هم با وجود لطمات مغزی که میتواند منجر به خودکشی شود.

براساس این مطالعه، نرخ بالای خودکشی عوامل متعددی دارد که برخی ذات نبرد در جنگ است و برخی منحصر به چارچوب جنگ علیه ترور آمریکاست. در این تحقیق آمده است: تا حدی، آنها به دلیل خطرات مشترک در داخل هر جنگی هستند؛ قرار دریافت در معرض آسیبهای روحی، استرس، فرهنگ نظامی و آموزش، دسترسی مستمر به اسلحه و دشواری ورود دوباره به زندگی غیرنظامی.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 1038

به "بیش از 30 هزار نظامی آمریکایی از 2001 تا به امروز خودکشی کرده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 30 هزار نظامی آمریکایی از 2001 تا به امروز خودکشی کرده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید