بهترین آرزوها برای اون، پیام ملکه انگلیس به رهبر کره شمالی

به گزارش مجله یافان، ملکه انگلیس در روز ملی کره شمالی برای کیم جونگ اون، پیام فرستاد.

بهترین آرزوها برای اون، پیام ملکه انگلیس به رهبر کره شمالی

به نقل از دیلی میل، کاخ باکینگهام تایید کرد که اعلیحضرت از طریق دفتر امور خارجه، کشورهای مشترک المنافع و توسعه این پیام را برای کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی ارسال کرده است.

رسانه های کره شمالی اظهار داشتند که این پیام در 7 سپتامبر، دو روز قبل از جشن هفتاد و سومین سالگرد تاسیس جمهوری کمونیستی دریافت شده است.

در این پیام آمده است: در حالی که مردم جمهوری دموکراتیک خلق کره روز ملی خود را جشن می گیرند، من آرزوهای خوب خود را برای آینده ابلاغ می کنم.

این پیام حسن نیت در اختیار رسانه های بریتانیایی یا حساب های رسانه های اجتماعی کاخ باکینگهام قرار داده نشد اما ملکه پیام های مشابهی در گذشته داشته است. با این حال، اعتقاد بر این است که این اولین بار است که این پیام به صورت عمومی منتشر می شود.

سخنگوی وزارت خارجه انگلیس گفت: اعلیحضرت هنگام ارسال پیام به رهبران خارجی به توصیه دفتر خارجه عمل می کند. مانند سالهای گذشته ملکه به مردم کره شمالی به مناسبت روز ملی آنها پیامی ارسال کرده است.

تأیید ارسال پیام در حالی صورت گرفت که کره شمالی اعلام کرده موشک های کروز دوربرد تازه خود را با موفقیت آزمایش کرده است.

پیام ملکه همچنین در روزنامه رسمی رودونگ سینمون در روز یکشنبه منتشر شد. شبکه دولتی کره شمالی پیام ملکه را در گزارشی خبری اظهار داشت.

این شبکه گفت: کیم جونگ اون، رئیس امور دولتی جمهوری دموکراتیک خلق کره (کره شمالی) در 7 سپتامبر پیام سلامی از سوی الیزابت دوم، ملکه بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی دریافت کرد.

در سال 2014 دومین مرد قدرتمند کره شمالی - کیم یونگ نام - به ملکه نامه ای به مناسبت تولد رسمی او ارسال کرد. خبرگزاری رسمی کره جنوبی گزارش داد که این پیام حامل آرزوی سلامتی و خوشبختی برای ملکه و رفاه برای مردم انگلیس بوده است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 26 شهریور 1400 بروزرسانی: 26 شهریور 1400 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 1137

به "بهترین آرزوها برای اون، پیام ملکه انگلیس به رهبر کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین آرزوها برای اون، پیام ملکه انگلیس به رهبر کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید