آخرین شرایط پرداخت فرهنگیان بازنشسته 98

به گزارش مجله یافان، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از احتمال پرداخت پاداش سرانجام خدمت فرهنگیان بازنشسته سال 98 در اوایل سال آینده اطلاع داد.

آخرین شرایط پرداخت فرهنگیان بازنشسته 98

به گزارش مجله یافان به نقل از ایلنا، علی الهیار ترکمن معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره پرداخت پاداش انتها خدمت فرهنگیانی که در اوایل سال 98 بازنشسته شده اند، گفت: متاسفانه به خاطر محدودیت های منابع داخلی در آموزش و پرورش و همچنین به علت حجم بزرگ اعتبار مورد احتیاج برای پرداخت پاداش انتها خدمت به فرهنگیان بازنشسته، با تاخیر 8، 9 ماهه برای پرداخت پاداش انتها خدمت فرهنگیان روبرو هستیم که حتما باید آن را در قانون بودجه سال آینده پیش بینی کنیم.

وی ادامه داد: به عنوان مثال، افرادی که در سال 97 بازنشسته شده بودند، در سال 98 پاداش انتها خدمت خود را دریافت کردند. این در حالی بود که ما پاداش انتها خدمت فرهنگیانی را که در سال 97 بازنشسته شده بودند در بودجه سال 98 پیش بینی کردیم. اکنون نیز پاداش انتها خدمت افرادی را که در سال 98 بازنشسته شده اند در بودجه سال 99 پیش بینی نموده ایم و تمام اعتبارات مورد احتیاجی که ضروری است بازنشسته های 98 دریافت نمایند، مانند ذخیره مرخصی، پیش بینی شده است. امیدواریم با ابلاغ قانون در اوایل سال آینده، این کار را انجام دهیم تا بیش از این تاخیری صورت نگیرد.

معاون وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که چرا بعضی از بازنشستگان از سال های 96 و 97 هنوز پاداش انتها خدمت را دریافت ننموده اند، شرح داد: با تمامی کسانی که پیش از سال 97 بازنشسته شده اند، تسویه کامل انجام داده ایم. در حال حاضر هیچ بدهی به بازنشسته ها، چه پاداش انتها خدمت و چه مرخصی ذخیره شده آنها نداریم.

وی اظهار کرد: هر کسی که تا سال 97 بازنشسته شده، پاداش انتها خدمت را به طور کامل گرفته و حتی در سال های قبل تر نیز همه بازنشسته ها پاداش انتها خدمت را دریافت نموده اند. احکام پاداش انتها خدمت فرهنگیان بازنشسته سال 98 نیز صادر شده که تا سال 99 قطعا پرداخت خواهیم کرد.

الهیار ترکمن درباره میزان مبلغ کل پاداش انتها خدمت فرهنگیانی که در سال 98 بازنشسته شده اند، گفت: آن چیزی که ما به طور قطعی تا الان برآورد نموده ایم، این است که حدود 3200 نفر بازنشسته شدند و قطعا تا انتها سال این آمار افزایش خواهد یافت. مبلغی حدود 10 هزار میلیارد در قانون بودجه برای پرداخت پاداش انتها خدمت فرهنگیان بازنشسته پیش بینی شده است، از این رو ما نگران تامین اعتبار نیستیم.

وی درباره رقم در نظر گرفته شده برای اجرای طرح رتبه بندی فرهنگیان در سال آینده شرح داد: بر اساس ماده 65 قانون خدمات کشوری، در اجرای رتبه بندی هیچ رتبه ای از کسی حذف نشده بلکه رتبه های جدید را با رتبه بندی قبلی انطباق می دهیم و در مجموع نسبت به قبل از مهر ماه حدود 1450 میلیارد تومان به حقوق همکاران اضافه شده است.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در انتها گفت: سال آینده برای رتبه بندی همان طور که در لایحه بودجه سال 99 آورده شده، 5200 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. البته ما از این به بعد چیزی با عنوان رتبه بندی نداریم و در واقع این آیتم یک مکانیزم حقوقی است و از این طریق حقوق آموزش و پرورش برای سال 99 پیش بینی شده است. همه این مبلغ برای حقوق بوده و رتبه بندی از حقوق معلمان جدا نیست. در حال حاضر مجموع اینها مبلغ حقوق فرهنگیان را تشکیل می دهد و دولت موظف به پرداخت آن است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 94

به "آخرین شرایط پرداخت فرهنگیان بازنشسته 98" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط پرداخت فرهنگیان بازنشسته 98"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید