سازمان ملل اتهام به سوریه درباره حمله دمشق به بیمارستان های ادلب را رد کرد

به گزارش مجله یافان، یک کمیته تحقیقاتی سازمان ملل در گزارشی اظهار داشت که شواهد محکمی در زمینه حمله نیروهای سوری به بیمارستانها در ادلب وجود ندارد.

سازمان ملل اتهام به سوریه درباره حمله دمشق به بیمارستان های ادلب را رد کرد

به گزارش گروه بین الملل مجله یافان، کمیته تحقیقاتی سازمان ملل که به آنالیز موارد خاص از جمله حمله به تاسیسات غیرنظامی در سوریه می پردازد در گزارشی گفت که این کمیته شواهد و مدارک کافی در زمینه دست داشتن دولت سوریه در حمله به بیمارستانهای تحت حمایت سازمان ملل در ادلب پیدا ننموده است.

در این گزارش با اشاره به حمله به بیمارستانی در کفر نابل آمده است؛ با توجه به اطلاعات موجود، این کمیته به این نتیجه رسیده که ممکن است این حملات توسط نیروهای دولت سوریه یا متحدان آن اجرا شده باشد. با این حال شواهد در دسترس برای انتساب آن به فرد یا گروه خاصی کافی نیست.

خبرگزاری تاس نوشت: این لحن در پنج گزارش قبلی سازمان ملل در حمله به تاسیسات این نهاد در سوریه نیز وجود داشته است.

این کمیسیون درباره حمله به یک کمپ پناهجویان اما گفته است که با احتمال خیلی بالا این حمله توسط گروههای تروریستی اجرا شده است.

این کمیته تحقیقاتی گزارش خود را به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل ارائه نموده است تا برای توصیه به نهادهای هماهنگ کننده بشردوستانه سازمان ملل در ارتباط با سوریه مورد ملاحظه قرار بگیرد.

در ماه جولای 2019، دبیرکل سازمان ملل کمیته ای را برای آنالیز حملات اجرا شده به تاسیسات زیرساختی غیرنظامی در ادلب سوریه تشکیل داد.

انتهای پیا/ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 9 خرداد 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 260

به "سازمان ملل اتهام به سوریه درباره حمله دمشق به بیمارستان های ادلب را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل اتهام به سوریه درباره حمله دمشق به بیمارستان های ادلب را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید