خبرنگاران برکه های زیست تمساح در منطقه حفاظت شده گاندو سرباز پایش شد

به گزارش مجله یافان، زاهدان- خبرنگاران- رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سرباز در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: پایش برکه های زیست تمساح در منطقه حفاظت شده باهوکلات با همکاری محیط بانان استان و همیاران محلی در این شهرستان شروع شد.

خبرنگاران برکه های زیست تمساح در منطقه حفاظت شده گاندو سرباز پایش شد

بهزاد دهواری روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار مجله یافان گفت: با گرم شدن هوا و شروع فعالیت فراوری مثل تمساح پوزه کوتاه، پایش برکه های زیست تمساح در منطقه حفاظت شده باهوکلات شروع شد.

وی گفت: فعالیت فراوری مثل تمساح یا گاندو از اواسط اسفند ماه با جفت یابی و لانه گزینی شروع می گردد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست سرباز اضافه نمود: تمساح در منطقه سرباز و باهوکلات عموما از اواسط اردیبهشت اقدام به نقب زدن و تخم گذاری می نماید و نوزادان نیز بعد از گذشت حدود 45 تا 60 روز از تخم ها بیرون می آیند.

وی اعلام کرد: سیلاب های زمستانی اخیر در جنوب سیستان و بلوچستان باعث تغییراتی در زیستگاه تمساح یا گاندو شد و با تخریب برکه ها و پوشش گیاهی منطقه سال جاری شاهد جابجایی تمساح ها به منظور یافتن مکان های جدید برای لانه گزینی و تخم گذاری خواهیم بود.

دهواری اعلام کرد: به همین منظور سال جاری پایش برکه های زیست تمساح در منطقه حفاظت شده گاندو با جدیت و دقت نظر بیشتری توسط محیط بانان منطقه انجام خواهد شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 171

به "خبرنگاران برکه های زیست تمساح در منطقه حفاظت شده گاندو سرباز پایش شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران برکه های زیست تمساح در منطقه حفاظت شده گاندو سرباز پایش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید