تروریست ها مانع باز شدن گذرگاه انسانی در جنوب ادلب می شوند

به گزارش مجله یافان، مقامات محلی سوریه از امکان آزادسازی بدون درگیری معره النعمان یک پایگاه مهم تروریست ها و روستاهای همجوار آن در جنوب استان ادلب خبر دادند و گفتند، تروریست ها مانع باز شدن گذرگاه انسانی برای خروج غیرنظامیان می شوند.

تروریست ها مانع باز شدن گذرگاه انسانی در جنوب ادلب می شوند

به گزارش گروه بین الملل مجله یافان، ارتش سوریه در ادامه عملیات نظامی خود در محورهای شرق و جنوب شرق ادلب به شهر معرة النعمان نزدیک شده و فقط چند کیلومتر تا آن فاصله دارد این شهر مهم ترین پایگاه تروریست ها در جهت میان حماه و حلب است .

عمر رحمون عضو کمیته آشتی ملی سوریه گفت که اقداماتی در حال اجرا است تا معرة النعمان و روستاهای همجوار آن در جنوب استان ادلب بدون درگیری تحویل ارتش سوریه گردد.

رحمون در گفت وگو با روزنامه الوطن سوریه اطلاع داد: تماس هایی با بعضی طرف های تاثیرگذار در منطقه معره النعمان و روستاهای همجوار آن از جمله الغدفه و معر شورین انجام گرفته و به آنها پیشنهاد آشتی مشابه ماجرای حلب شده است به گونه ای که یک کمیته برای ارتباط با روستاهای ریف ادلب و وارد کردن آنها به آشتی تشکیل گردد و واحدهای ارتش سوریه بتوانند بدون درگیری وارد این روستاها شوند.

عضو کمیته آشتی ملی سوریه گفت: وعده هایی داده شده به زودی قرار است در این خصوص جواب داده گردد. احتمال دستیابی به توافق وجود دارد، اما با این وجود گروه های تروریستی از ایغور، جبهه النصره و غیره که اصلا اهل این منطقه نیستند ممکن است شانس توافق را کم نمایند و ادامه کار را به میدان نبرد واگذار نمایند که در حال حاضر همچنان به نفع ارتش پیش می رود.

از سوی دیگر محمد فادی السعدون جانشین استاندار ادلب دستاوردهای ارتش سوریه را ظرف 48 ساعت گذشته در محور عملیاتی ریف جنوب شرقی ادلب بزرگ توصیف کرد.

السعدون گفت: گروه های تروریستی اجازه باز شدن هیچ گذرگاهی برای عبور غیرنظامیان به مناطق تحت کنترل دولت سوریه را نمی دهند و غیرنظامیان مجبورند با دور زدن به وسیله منبج خود را به این مناطق برسانند.

این مقام محلی سوریه با اشاره به اینکه ارتش در حال حاضر قریب به هشت کیلومتر از شهر معره النعمان فاصله دارد، گفت: صفوف تروریست ها کاملا به هم ریخته، آنها به جان یکدیگر افتاده و همدیگر را به خیانت متهم می نمایند حتی بخش زیادی از آنها به سمت ترکیه گریختند.

السعدون آمار اولیه کشته های عناصر تروریست از زمان از سرگیری عملیات نظامی را 350 و سه سربرابر این تعداد را زخمی گفت.

یک منبع میدانی ارتش سوریه هم به الوطن گفت: ارتش سوریه ظرف سه روز گذشته بیش از 33 روستا و تپه را در ریف شرقی معره نعمان در محورهای شرق و جنوب شرق ادلب به کنترل خود درآورده است و به 4 کیلومتری شهرک جرجناز پایگاه اصلی و مهم یک شاخه القاعده و دروازه ورود به معره النعمان از سمت شرقی رسیده است و خطوط دفاعی جبهه النصره و دیگر گروه های تروریستی و شبه نظامیان گروه موسوم به الجبهه الوطنیه للتحریر وابسته به رژیم ترکیه در این منطقه کاملا فروریخت.

الوطن نوشت: به گفته کارشناسان نظامی فقط چندین ساعت باقی مانده تا ارتش سوریه پست دیدبانی ترکیه واقع در شهرک الصرمان در ریف جنوب شرقی المعره را به محاصره خود درآورد .

به گفته این منابع انتظار می رود ارتش سوریه قبل از محاصره پست دیدبانی ترکیه با ادامه پیشروی در دیگر محورها خود را به جاده اصلی میان حماه و حلب و معر النعمان برساند شبیه آنجه در پست دیدبانی مورک در ریف شمالی حماه روی داد که مانع پیشرفت عملیات نظامی سوریه و تسلط کامل آن بر ریف حماه و شهر خان شیخون در جنوب ادلب نشد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 17

به "تروریست ها مانع باز شدن گذرگاه انسانی در جنوب ادلب می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تروریست ها مانع باز شدن گذرگاه انسانی در جنوب ادلب می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید