سرما در افغانستان 17 قربانی گرفت

به گزارش مجله یافان، مقامات افغانستان از کشته شدن دست کم 17 نفر در پی موج سرمای شدیدی که طی چند روز اخیر سراسر این کشور را فرار گرفته و تداوم بارش باران و برف در بعضی از مناطق خبر دادند.

سرما در افغانستان 17 قربانی گرفت

به گزارش ایسنا، آب و هوای نامساعد و سخت زمستانی در افغانستان متداول است، به طوری که در طول تاریخ بسیاری از گروه های جنگی در فصل زمستان مجبور به آتش بس شده اند اما به گفته اداره هواشناسی این کشور، شرایط هوایی زمستان امسال در افغانستان بسیار وخیم و کم سابقه بوده است.

در حالی که اداره مدیریت حوادث طبیعی افغانستان هم چنان در کوشش برای به دست آوردن آمار نهایی قربانیان موج سرمای اخیر در این کشور است، مقامات اعلام نموده اند که ممکن است شمار قربانیان افزایش یابد.

کشته شدن 17 نفر در روز شنبه تلفات ناشی از سرمازدگیِ زمستان امسال را در افغانستان دست کم به 24 نفر رساند. آمارها حاکی از آن است که دما در مناطقی از کشور به منفی 12 درجه سانتی گراد کاهش یافته است.

بارش برف شدید از شروع سال جدید میلادی (2020) بسیاری از جاده های کلیدی را در افغانستان بسته است، از جمله بزرگراه کابل - قندهار و تونل سالنگ که مرکز افغانستان را به شمال کشور وصل می نماید.

استان غربی هرات افغانستان نیز به شدت از بارندگی های اخیر آسیب دیده است، به طوری که بارش برف شدید باعث سقوط سقف دو خانه و کشته شدن دست کم هشت نفر از جمله تعدادی زن و کودک شد.

اداره هواشناسی افغانستان موج بیشتری از بارندگی ها را برای هفته های آینده پیش بینی نموده است.

بنا بر گزارش رویترز، سازمان ملل متحد پیش از این تخمین زده بود که حداقل 9 میلیون افغان به دلیل جنگی که در سال های اخیر صدها هزار نفر را آواره نموده به یاری های بشردوستانه از جمله مواد غذایی و مسکن احتیاج دارند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 12 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 78

به "سرما در افغانستان 17 قربانی گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرما در افغانستان 17 قربانی گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید