سازمان اقتصادیات کانادا 3300 گزارش مردمی درباره تقلب در یاری اقتصادی 2000 دلاری دریافت کرد

به گزارش مجله یافان، سازمان اقتصادیات کانادا تا به حال بیش از 3300 هشدار مردمی درباره موارد مظنون سوء استفاده از یاری اقتصادی اضطراری برنامه های دولتی که برای یاری به مردم و کسب و کارها طی دوران پاندمی کووید-19 طراحی شده ، دریافت نموده است.

سازمان اقتصادیات کانادا 3300 گزارش مردمی درباره تقلب در یاری اقتصادی 2000 دلاری دریافت کرد

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور ترکیبی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

تعداد اطلاع رسانی های محرمانه مردم به این سازمان درباره احتمال کلاهبرداری در ارتباط با برنامه یاری اقتصادی اضطراری کانادا (CERB)، برنامه یارانه دستمزد و یاری به دانشجویان دارد به سرعت زیاد می گردد. تا روز سی و یکم مه، سازمان اقتصادیات 600 اطلاع رسانی مردمی دریافت نموده بود. فقط یک هفته بعد این عدد به 1300 مورد رسید.

سازمان اقتصادیات به سی بی سی گفت تا روز بیست و یکم ژوئن، مشغول آنالیز بیش از 3300 سرنخ به وسیله پرتال آنلاین اطلاع رسانی محرمانه خود بوده است.

کانادایی ها تا همین حالا 361 هزار مورد پولی که صلاحیت دریافت آن را نداشته اند را بازپس داده اند. این نسبت به 190 هزار مورد تا تاریخ سوم ژوئن افزایش چشمگیری داشته است.

سازمان اقتصادیات گفت این بازپرداخت ها در مواردی صورت گرفته که درخواست کننده برای یک بازه دو پرداخت دریافت نموده، در حقیقت صلاحیت دریافت مزیت را نداشته یا زودتر از موعد انتظار سر کار بازگشته است.

کریستوفر دودی سخنگوی سازمان اقتصادیات گفت در مواردی که تشخیص داده گردد درخواست دهنده صلاحیت دریافت مزیت را ندارد، سازمان اقتصادیات با آن ها تماس می گیرد تا تصمیمی درباره نحوه بازپرداخت گرفته بگردد اما تا اینجا تمام بازپرداخت ها داوطلبانه بوده اند. سازمان اقتصادیات می گوید برای پرداخت مزیت های مرتبط با کووید-19 رسید تایید پیش پرداخت ها و سند بازبینی پس از پرداخت را نگه می دارد.

وقتی سازمان اقتصادیات درباره سوء استفاده اطلاعی دریافت می نماید، گام هایی برای شناسایی کلاهبردار مظنون برمی دارد و مورد او را آنالیز می نماید تا مطمئن گردد که سوءاستفاده اتفاق افتاده است. وبسایت این سازمان می گوید اگر موردی تایید بگردد، گام های مناسب با توجه به نوع سوء استفاده برداشته می گردد. این سازمان نگفت تا اینجا چند درخواست کلاهبرداری شناسایی شده است.

این سازمان در بیانیه ای گفت: سازمان اقتصادیات کانادا تعداد درخواست های کلاهبرداری CERB را ردیابی می نماید اما برای محافظت از یکپارچگی فرایند، این آمارهای خاص در حال حاضر قابل دسترس نیستند.

منبع: ایرونی ها
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 541

به "سازمان اقتصادیات کانادا 3300 گزارش مردمی درباره تقلب در یاری اقتصادی 2000 دلاری دریافت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان اقتصادیات کانادا 3300 گزارش مردمی درباره تقلب در یاری اقتصادی 2000 دلاری دریافت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید